توصیه هایی برای نو آوری در اندیشه ی یک کارآفرین

یک کارآفرین موفق باید همواره اندیشه ای نو و متفاوت را در ذهن خود سازماندهی کند. روش های رسیدن به این هدف چیست؟ با سایت مدیران اویپ همراه شوید.

وارد کردن دیدگاه ها و ایده های نو به زندگی حقیقتا کاری جادویی است. بزرگرین و موفق ترین کارآفرینان قسمت اعظمی از موفقیت خود را  مدیون تلاش و خلاقیت در ایجاد ایده های نو بوده اند. با اینحال و بر خلاف تصور بسیاری که فکر میکنند یک ایده ی نو به شکل ناگهانی و سریع وارد ذهن انسان میشود بسیاری از ایده های موفق و انقلابی در زمینه های مختلف حاصل تفکر مستمر بوده است.

هرکسی بر اساس توان فکری خود میتواند به ارائه ی دیدگاه ها و مبانی جدیدی بپردازد اما آیا روش هایی برای تقویت ایده ها و دیدگاه های جدید در زمینه ی کسب و کار وجود دارد؟ در ادامه ی مطلب با 5 توصیه برای تقویت قوه ی خلاقیت و ایده پردازی خصوصا برای یک کارآفرین آشنا میشویم.

1- اجازه ی دقیق مشکلات مسیرتان را مشخص کنند

مخترعین و کارآفرینان بر نتایج تمرکز دارند. اما مسئله ی مهم اینجاست که این افراد در ابتدا مشکلات و نقص ها را هدف قرار میدهند و با تفکر و تمرکز راهی برای حل آنها میابند. در یک کلام اینکه، این مشکلات هستند که باید شما را راهنمایی کنند. یک کارآفرین موفق و خلاق در ابتدا مشکلات را بررسی و تحلیل میکند و سپس تلاش میکند تا راهی برای حل آنها بیابد.

اگر خود را یک کارآفرین میدانید باید پیش از اجرای هر پروژه در یافتن روش هایی برای حل برخی از مشکلات، دیدگاه ها و ایده هایی نو داشته باشید. برای این کار همواره این مسئله را در نظر بگیرید که پیش از وارد شدن به موضوع و تلاش برای حل مشکل خود مسئله را کاملا ساده کنید و تمام شاخ و برگ های اضافی که میتوانند تمرکز شما را از اصل موضوع دور کنند قطع کنید و درنهایت آن چیزی را باقی بگذارید که مشکل خطاب میشود.

یک کارآفرین باید بدانید که حلاجی و ساده سازی مسائل، نقطه ی شروع برای حل یک مسئله است.

توصیه هایی برای نو آوری در اندیشه ی یک کارآفرین
توصیه هایی برای نو آوری در اندیشه ی یک کارآفرین

2- الهام بخش بودن به زور حاصل نمیشود

مخترعین و کارآفرینان بزرگ میدانند که محصول و راه حل بعدی برای مسائل قابل برنامه ریزی نیستند. منظور از الهام بخش بودن در تیتر بالا توصیفی کلی از توان ارائه ی ایده ای نو در حل یک مشکل است. نمیتوانید از خود انتظار داشت که پس از حل یک مشکل بلافاصله ایده ی جدیدی در حل مشکل بعدی به ذهن شما سرازیر شود.

کارآفرینان بزرگ همواره برای یافتن ایده ای نو در حل مشکلات جدید آماده اند و زور و اجباری در کار نیست. سعی کنید فکر خود را بر روی مسائل متمرکز کنید و با آرامشی منطقی به فکر یافتن راه حل باشید و برای خود محدودیتی قائل نشوید.

3- به دقت گوش کنید

به عنوان یک مدیر و کارآفرین باید بدانید که یکی از بزرگترین هنرهای ممکن گوش کردن دقیق و متمرکز روی صحبت ها و حرف های انسان هاست. دنیا پر از حرف هایی است که با دقت در آنها میتوان الهام بخش بود و در این میان با دقت در بعضی از این سخنان میتوان پاسخ بسیاری از مشکلات را یافت. در فرهنگ غنی خودمان نیز نصایح زیادی در رابطه با دقت و کم حرفی و در عوض آن گوش فرا دادن آمده است.

به عنوان یک کارآفرین سعی کنید با دقت تمام به صحبت های افرادی که قصد دارند راه حل های خود را برای حل یک مشکل ارائه دهند گوش کنید و اطمینان داشته باشید با یک جمع بندی به پاسخی قطعی خواهید رسید.

4- صمیمیت و تقسیم وظایف، بالاتر از رقابت

اگر میخواهید به عنوان یک کارآفرین شناخته شوید باید یک حقیقت را قبول کنید، این کار یکی از سخت ترین کارهای دنیاست. شما برای تبدیل شدن به کارآفرین خوب و کارآمد باید فداکارهای بسیاری انجام دهید. داستان صمیمیت و تقسیم وظایف از آنها ریشه میگیرد که به عنوان یک مدیر باید بتوانید بین کارمندان خود رابطه ای مناسب ایجاد کنید و از پدید آمدن هرگونه رقابت ناسالمی بپرهیزید. فراموش نکنید که رقابت اصلی شما با دیگر کمپانی ها و رقباست، نه با کارمندان خودتان.

کارآفرین بودن بیش از هرچیز نیازمند توانایی های لازم برای مدیریت و درک شرایط محیطی و زمانی است. به عنوان یک مدیر سعی کنید تا میتوانید محیطی آرام و کم تنش را فراهم کنید.

توصیه هایی برای نو آوری در اندیشه ی یک کارآفرینتوصیه هایی برای نو آوری در اندیشه ی یک کارآفرین
توصیه هایی برای نو آوری در اندیشه ی یک کارآفرین

5- احساس تنبلی و راحتی نکیند!

نو آوری و نوگرایی نیازمند بی باکی فکر است و شما نمیتوانید برای خودتان شرایطی ایجاد کنید که احساس تنبلی یا راحتی کنید، اما هدف از این کار چیست؟

جزئیات یکی از مهمترین نکات در افزایش کیفیت و اعتماد به یک محصول هستند و زمانی که به عنوان یک مدیر و کارآفرین احساس راحتی و آسایش بسیاری دارید اطمینان داشته باشید که میزان دقت و اهمیت شما به این جزئیات کاهش می یابد.

قانون تکان دهنده و تلخی وجود که در آن عنوان شده: آسایش جلوی رشد را میگیرد. متاسفانه این یک حقیقت است و دلیل اینکه برای بسیاری از انسان ها اولین پیروزی و پیشرفتشان آخرین آنها نیز میباشد دقیقا عدم رعایت این قانون است. یک کارآفرین باید بدانید که محدودیتی برای پیشرفت وجود ندارد و هرگز نباید احساس رضایت کند. تا آنجا که میتوان باید تلاش کرد و تا آنجا که میتوان باید سختی این مسیر را به جان خرید.

اگر شما نیز مانند بسیاری به روش های به موفقیت رسیدن به وسیله ی انسان های بزرگ علاقه دارید باید بدانید که دانشمندان بسیار بزرگی در طول تاریخ برای یافتن تنها پاسخ یک سوال ماه ها و حتی سال ها سختی کشیدند اما آنچه حاصل شد قطعا ارزشش را داشته است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *