7 جمله ای که یک رهبر کسب و کار موفق هرگز نمیگوید

رهبری کردن یک گروه موفق از علاقه مندان خصوصا در در زمینه ی کسب و کار کاری است بسیار دقیق و اصولی. به عنوان یک رهبر کسب و کار موفق چه چیزهایی را نباید بر زبان آورید؟ با ما همراه شوید.

کلمات قوی ترین اِفیونی است که بشر از آنها استفاده کرده است! “رودیارد کیپلینگ”

به عنوان یک رهبر کسب و کار یکی از وظایف شما الهام بخش بودن است و در این میان کلماتی که شما میگویید مهم ترین ابزاری است که در اختیار دارید. استفاده از کلمات به شکلی اصولی و دقیق هنری بسیار حیاتی برای یک رهبر کسب و کار موفق و کارآزموده است، کاری که میتواند بدون هیچ هزینه ای نتیجه ی نهایی و خروجی کسب و کار شما را به شکل خاصی مطلوب کند.

1- هیچ مشکلی وجود ندارد و هرچه هست موقعیت است!

چه بخواهیم و چه نخواهیم مشکلات وجود دارند. یک رهبر کسب و کار موفق این مسئله را میدانید و سعی نخواهد کرد که بر روی این مشکلات سرپوش بگذارد. جمله ی هیچ مشکلی وجود ندارد و هرچه هست موقعیت است در بسیاری از موارد میتواند موجب بدفهمی و یا کج فهمی شود. زمانی که شما چنین مفهومی را برای مدتی طولانی استفاده کنید همکاران و کارمندان شما به این نتیجه خواهند رسید که در دنیای واقعی شما قصد ندارید با مشکلات روبرو شوید و نوعی خوشبینی غیر طبیعی در جریان است.

به جای این کار و در راس امور سعی کنید به شنیدن مشکلات کارکنان خود و مشکلات شرکت مبادرت کنید و برای شنیدن این مشکلات همواره آماده باشید.

2- بدون اجازه ی من کاری نکنید

تنها در صورتی که کسی تازه کار است یا در کار خود تخصص لازم را ندارد باید چنین جمله ای از طرف یک رهبر کسب و کار گفته شود. زمانی که یک رهبر کسب و کار تمام امور و رفتار کارکنان خود را مانند یک میکروسکوپ دقیق بررسی میکند پس از مدتی اعتماد کاری از بین خواهد رفت. به جای این کار سعی کنید اجازه دهید که کارمندان کاربلد و خلاق شما آنچه را که میدانند به خوبی انجام دهند و افراد کم تجربه تر تحت نظر شما و نه به شکلی که احساس یک زندانی را پیدا کنند تجربه کسب کنند. کار گروهی و خلاقیت میتواند کلید حل مشکلات باشند.

7 جمله ای که یک رهبر کسب و کار موفق هرگز نمیگوید
7 جمله ای که یک رهبر کسب و کار موفق هرگز نمیگوید

3- تنها خبر خوب میخواهم

نشنیدن اخبار بد موجب ناپدید شدن آنها نخواهد شد. دنیای کسب و کار برای همه پر از اخبار خوب و بد است و شما به عنوان یک رهبر کسب و کار باید آماده ی شنیدن بدترین اخبار ممکن در این زمینه باشید. شما باید با ایجاد یک محیط بسیار مناسب و آرام هم خودتان و هم کارکنان خود را ترغیب کنید که مشکلات را پیدا کرده و در حل آنها تلاش کنند و به خاطر داشته باشید واقع بینی میتواند کمک مهمی به حل مشکلات کند.

4- هیچ چیز شخصی نیست و همه چیز کار است

کار یعنی رابطه و رابطه مسئله ای شخصی است. کارکنان شما بیشتر روز و انرژی خود را در کنار شما و برای شما صرف میکنند و یک رهبر کسب و کار موفق و واقع گرا این نکته را همواره میبیند. رهبران و مدیرانی که احساسات و خصوصیات رفتاری کارکنان خود را در نظر نمیگیرند در نهایت چوب این مسئله ی خاص را خواهند خورد. سعی کنید مانند یک روانشناس خوب و قوی احساسات کارکنان خود را درک کنید و همه ی مسائل را چارچوب کاری بررسی نکنید. برای این کار مطالعه ی کتبی در این زمینه میتواند بسیار راه گشا باشد.

5- دیگر ایده ی جدیدی نمیخواهیم

بسیاری از مدیران و رهبران کسب و کار ایده ها و دیدگاه های جدید را رد میکنند. این کار نه به دلیل عملی نبودن آنها بلکه بیشتر بدلیل ریسکی بودن و وجود احتمالات بسیار پشت آن ایده است. اگر ایده های نو را قبول نکنید و از اجرای حداقل بخشی از آنها فرار کنید باید با این حقیقت تلخ روبرو شوید که پیشرفت قابل قبولی نخواهید داشت. ریسک کردن و اجرای ایده هایی با پتانسیل بالا یکی از اصلی ترین اصول در پیشرفت است. شرکت ها و کمپانی های رقیب شما نیز این موضوع را میدانند و اگر از آنها عقب بمانید جبران کردن ریسک بیشتری میطلبد.

6- حرف مرا قطع نکنید

در کمال تعجب حرف یک رهبر کسب و کار موفق باید هر ثانیه قطع شود!. رهبران کسب و کار موفق محیطی ایجاد کرده اند که در آن همه با دیدی روشن و بدون ترس و وحشت نظرات خود را بیان میکنند و جایی برای تک فکری بودن وجود ندارد. اگر تا به امروز چنین رفتاری نداشته اید از همین امروز آنرا تغییر دهید و پس از مدتی متوجه ایده ها و راه حل های جدیدی که سرازیر میشوند خواهید شد.

7- شکست گزینه ی ما نیست

طبیعی است که هیچ کس از شکست لذت نمیبرد اما آیا امکان دارد که بدون شکست خوردن موفق شد؟ بزرگترین و موفق ترین مدیران و رهبران کسب و کار نیز هر روزه با شکست دست و پنجه نرم میکنند. اگر شما خود و کارکنانتان را از شکست بترسانید علاوه بر کاهش توان ریسک و بی باکی هر شکست میتواند بخش زیادی از انگیزه و شور شما را نابود کند. فراموش نکنید که شکست خوردن بخشی از هر کار است و این تجربه ی هر شکست است که میتواند شما را به موفقیت برساند. شما باید به عنوان یک رهبر کسب و کار این مسئله ی مهم را به خود و کارکنانتان آموزش دهید.

7 جمله ای که یک رهبر کسب و کار موفق هرگز نمیگوید
7 جمله ای که یک رهبر کسب و کار موفق هرگز نمیگوید

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *