استیو جابز و بازاریابی

استیو جابز

استیو جابز یکی از بزرگترین چهره های تکنولوژی و اقتصادی بشر است که تاثیرات گسترده ای بر دنیای ما گذاشت. با سایت علوم مدیران وی ای پی همراه شوید.

استیو جابز و وازنیاک علاوه بر هوش سرشار خود در تکنولوژی و علم از نظر هوش اقتصادی نیز در سطح بسیار بالایی قرار داشتند و همین مسئله یکی از دلایل اصلی در موفقیت مثال زدنی کمپانی اپل بوده است. استیو جابز از همان ابتدا ارزش بسیاری برای برگزاری جلسات آموزشی در خصوص مسائل مختلف مانند بازاریابی و روش های موفق اقتصادی قائل بود و تقریبا تا انتهای عمر به این کار پرداخت.

مانند بسیاری از انسان های باهوش و آینده نگر استیو جابز نیز کیفیت محصول و ارزهاش فکری کمپانی را بالاتر از بسیاری از مسائل میدانست و همین نکته باعث شده است که اپل پس از گذشت سال ها و وجود رقبای بزرگ همچنان یکی از برترین کمپانی های دنیا باشد که محصولاتی خاص و مخصوص به خود را دارد.

برای داشتن کسب و کاری موفق در هر زمینه ای پیش از هرچیز باید کیفیت را رعایت کنید و به این موضوع قائل باشید که اگر محصولات و خروجی کاری شما چیزی فراتر از انتظار مشتری را ارائه دهد میتوانید آینده ای روشن و افقی با جایگاه پیشرفت برای خود ببینید. داشتن یک کسب و کار و کمپانی حتی در اندازه ای بسیار کوچک میطلبد که شما دیدگاه های فکری و حتی فلسفی خاصی برای خود، کارمندان و مشتریانتان قایل شوید و همانگونه که جابز اشاره میکند با درک این موضوع افرادی را که انگیزه و شوقی دوچندان دارند برای این کار به کارگیرید.

اپل به عنوان یک الگوی بسیار موفق در دنیا با هزینه ای کم و تنها به واسطه ی ایده های نو و کارمندانی خلاق و پرشور به جایگاه فعلی خود رسیده است و این مسئله ای است که شما نیز باید در نظر داشته باشید و بدانید که حتی اگر به عظمت و قدرت اپل نرسید آنچه که در ذهن مردم از کسب و کار شما باقی میماند تا حد زیادی آینده ی کاری و شغلی شما را تعریف خواهد کرد.

 

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *