یک زندگی فوق العاده ، همین 6 اصل است

جیم ران

 

معنای زندگی فقط در حقوق پایان ماه خلاصه نمی‌شود. معنای نهایی زندگی را در داشتن مرسدس بنز هم نمی‌توان خلاصه کرد و البته نباید آن را به حساب بانکی تان هم محدود کنید. معنای زندگی را فقط می‌شود این دانست که خوب زندگی کنید.

ما همیشه باید از خودمان بپرسیم: « زندگی خوب برای من چه معنایی دارد؟ » بعد، باید فهرستی شامل مسائل معنوی، مادی، سلامتی، ارتباطات و تفریحات تهیه کنیم و همیشه گوشه‌ی چشمی به این فهرست داشته باشیم.

خب چه چیزی باعث شکل گیری یک زندگی خوب می‌شود؟ من فهرست کوتاهی در این زمینه دارم:

1کارآیی

اگر فرد موثر و کارآمدی نباشید، شاد نخواهید بود. بازی زندگی این نیست که فقط استراحت کنید. بله، استراحت هم احتیاج است، ولی فقط آن‌قدر که انرژی لازم برای کارآیی بیش‌تر را به دست آورید.

باید دست به کار شوید و ببینید چه کاری از دست شما برمی‌آید.

2دوستان خوب

احتمالا دوستی، بزرگ‌ترین سیستم پشتیبان و قابل اتکا در دنیاست. پس زمان کافی برای دوست‌یابی بگذارید. هیچ چیز به اندازه‌ی آن مهم نیست. مزایای داشتن دوستان خوب، غیر قابل انکار است.

دوستان‌تان آن دسته از اشخاصی هستند که همه چیز را در مورد شما می‌دانند و با این حال باز هم دوست‌تان دارند. من یکی از بهترین دوستانم را در 53 سالگی از دست دادم. حمله قلبی، او را از من گرفت. همیشه می‌گفتم اگر در یک کشور خارجی به زندان افتاده باشم و فقط بتوانم با یک نفر تماس تلفنی بگیرم، آن یک نفر قطعا دیوید خواهد بود. چرا؟ چون او قطعا می‌آمد و نجاتم می‌داد. یک دوست واقعی بود. کسی که همیشه می‌آید و به دادتان می‌رسد.

همه‌ی ما دوستانی معمولی هم داریم. منظورم همان کسانی‌ست که اگر با آن‌ها تماس می‌گرفتم، می‌گفتند:« ای وای! چقدر بد. هر وقت آزاد شدی بیا جشن بگیریم.»

ما باید هم دوستان واقعی داشته باشیم و هم دوستان معمولی.

 

3فرهنگ شما

زبان، موسیقی، آیین‌ها، سنت ها و پوشش ها؛ همه‌شان چنان مهم‌اند که شما باید زنده نگه‌شان دارید. وقتی ویژگی های منحصر به فر‌د‌بودن تک‌تک ما در کنار هم قرار بگیرد، باعث به وجود آمدن سرزندگی، انرژی، قدرت، تاثیرگذاری و درستکاری در دنیا خواهد شد.

خواندن این مطلب به شما توصیه می شود: استیو جابز و بازاریابی

4معنویت

مسائل معنوی‌ست که باعث تشکیل خوانواده و ادامه پیداکردن نسل بشر شده است. مطمئن شوید که چیزی یاد می‌گیرید، می‌خوانید یا آموزش می‌دهید. نسبت به امور معنوی ذات خود بی‌توجه نباشید؛ چون این چیزی‌ست که ما را نسبت به بقیه‌ی موجودات این عالم متمایز می‌کند.

5هیچ چیز را از دست ندهید

پدر و مادرم به من یاد دادن که هیچ چیز را از دست ندهم؛ نه بازی ها را ببازم و نه دیدن فیلم ها و نمایش‌ها را از دست بدهم. پدرم را هیچ‌وقت نمی‌توانستید شب‌ها در خانه پیدا کنید. او درست تا چند روز قبل از این‌که در 93 سالگی از دنیا برود، هر‌شب را به دیدن فیلم، کنسرت، تماشای بازی هاکی یا دعاکردن در کلیسا می‌گذارند.

هر کاری که امکانش هست، انجام دهید. برای هر چیزی که می‌توانید بلیت بخرید. بروید و همه چیز را ببینید و هر چیزی را که می‌توانید تجربه کنید. زندگی سرزنده‌ای را بگذرانید. اگر خوب زندگی کنید، می‌توانید درآمد خوبی هم داشته باشید. چون اگر خوب زندگی کنید، آثارش در چهره‌تان پدیدار می‌شود. ردی از آن در صدای‌تان هم شنیده می‌شود. اگر خوب زندگی کنید، چیزی منحصر به فرد و جادویی در وجودتان پدید می‌آید. این موضوع نه تنها روی زندگی شخصی‌تان اثرگذار خواهد شد، که زندگی حرفه‌ای و کسب‌وکارتان را هم تحت تاثیر قرار خواهد داد. و به شما شادابی و سرزندگی‌ای خواهد بخشید که هیچ چیز دیگری نمی‌تواند جایگزینش شود.

6خانواده و اطرافیان‌تان

روی آنها سرمایه گذاری کنید تا برای‌تان مایه بگذارند. الهام‌بخش شما شوند. حواس‌تان به جزییات روابط‌تان با خانواده و اطرفیان باشد.

وقتی پدرم هنوز زنده بود، عادت داشتم موقع سفر همیشه با او تماس بگیرم. او تقریبا هر روز صبح می‌رفت و در یک کافه‎‌ی کوچک با کشاورزان منطقه صبحانه می‌خورد.

اگر پدری از خانه بیرون برود و تمام روز یادش باشد که فرزندش قبل از بیرون آمدنش او را بوسیده است، احساس قدرتمندی خواهد داشت. اگر مردی از خانه بیرون برود و هنوز طعم صبحانه‌ی گرمی که همسرش برایش تهیه کرده بود، زیر دندانش باشد، در کل روز، شکست‌ناپذیر خواهد بود. روابطی که در خانواده دارید باعث می‌شود قوی، شکست‌‌ناپذیر و تاثیر‌گذار باشید. پس این فرصت را از دست ندهید.

می‌گویند: « ارزش‌های زیادی در دنیا وجود دارند؛ ولی هیچ‌چیز مثل فردی که برای شخص دیگری اهمیت قائل است، ارزشمند نیست. » هیچ‌چیز با ارزش تر از عشق نیست. پس در روزها و شب‌های پر مشغله‌ای که می‌گذرانید، هدف واقعی و دلیل کار‌هایی را که انجام می‌دهید، به یاد بیاورید. باشد که زندگی واقعی و خوبی را سپری کنید و به نتایج دلخواه‌تان برسید.

خواندن این مطلب به شما توصیه می شود: هنر برقراری ارتباطات تجاری را یاد بگیرید

منبع : کتاب پنج قانون در مورد پول که باید بدانید – انتشارات نگاه نوین

مدیران وی ای پی >>> ✅ آموزش های خاص برای مدیران خاص

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *