هنر برقراری ارتباطات تجاری را یاد بگیرید

مذاکرات تجاری

هنر برقراری ارتباطات تجاری یکی از مهم ترین اصول موفقیت یک کارآفرین است بدون داشتن هنر برقراری ارتباطات تجاری شما نمی توانید یک کارآفرین موثر باشید !

به همین منظور مقاله هنر برقراری ارتباطات تجاری را یاد بگیرید از کتاب کارآفرین بسیار موفق مسترسون برای شما آورده ایم تا شما هم بتوانید به سمت ارتباطات تجاری موثر گام بردارید

وقتی به زندگی حرفه­ای­ام فکر می­کنم، روابطی یادم می­آید

وقتی به زندگی حرفه­ای­ام فکر می­کنم، روابطی یادم می­آید که اوایل، سودمند به نظر می­رسیدند؛

ولی آخر کار، تبدیل به دردسر­های بزرگی شدند. اگر قبل از برقراری ارتباط، از خودم پرسیده بودم:«آیا نظر طرف مقابلم درباره دنیای کسب­وکار با نظر من مطابقت دارد؟» احتمالا از بروز خیلی از استرس ها جلوگیری کرده بودم. در بعضی موارد حتی می­توانستم بخشی از سرمایه ام را نجات دهم.

در  واقع، این که با چه کسی شریک می­شوید، چه در زندگی فردی و چه در زندگی حرفه­ای، مهم است. بر اساس یک قانون کلی شما شبیه فردی می­شوید که بیش­ترین وقت را با او می­گذرانید. این قانون به خصوص در کسب­وکار ،خیلی مهم است؛ جایی که ما با انواع شخصیت های مختلف روبه­رو می­شویم: آدم­های باهوش و باانگیزه، باهوش ولی تنبل, کندذهن ولی باانگیزه, کندذهن و تنبل. شما باید با آدم های باهوش و سخت­کوش که ارتباطات قوی دارند, ارتباط برقرار کنید. با آدم­هایی سروکار داشه باشید که «به­ نسبت» صادق و قابل اعتماد هستند.

 

خواندن این مطلب به شما توصیه می شود: پشت سر کسب و کار شما چه میگویند؟!

ی­گویم «به ­نسبت» چون اعتقاد دارم، فقط حقه ­باز ترین و خطرناک­ترین آدم­ها ادعا میکنند که صددرصد صادق هستند). باید با آن­هایی کار کنید که با شما درباره­ی درستی و حقیقت زندگی, هم­عقیده باشند. در ضمن، عقل حکم می­کند که توانایی­هاییمکمل توانایی­های شمل دارند.

البته معنی اش این نیست که نباید با افراد پایین­تر از خودتان دوست باشید.

مذاکره تجاری

 

به فاصله کمی از دفتر کار من، درست روبه­ روی خطوط را ه ­آهن، کافه­ی «اوناکر» قرار دارد. جایی بی تکلف که پاتوغ هنرمندان سطح پایین، رانندگان عشق سرعت و بازنده های دوست داشتن نیست .

مطمئناً نمی­خواهم شبیه آنها شوم. با این حال بعضی وقت­ها در یک رستوران لوکس بین اشخاص ثروتمند و با نفوذ هستم، به این فکر می­کنم که الان بچه ها در اوکانر چه کار می­کنند.

من گستره­ی وسیعی از دوستان دارم و هیچ­کدام­شان را رها نخواهم کرد. به شما هم پیشنهاد نمی­کنم دوستان­تان را رها کنید. در این مرحله از عمر, من همانی­ام که هستم و اشخاص که با آن­ها رابطه دارم, نمی­توانم عوضم کنند.

خواندن این مطلب به شما توصیه می شود: چشم‌اندازتان را زنده نگه دارید

ولی وقتی تازه کسب­وکارتان را شروع کرده­اید, خیلی راحت تحت تاثیر قرار می­گیرید. به همین خاطر باید به شخصیت افراد، وقتی به یک رابطه جدید فکر می­کنید، توجه نشان دهید.

پاداش نامحسوس برقراری در هنر برقراری ارتباطات تجاری

انتخاب آدم­های بزرگ برای کارکردن با آن­ها, سرعت دستیابی­تان به موفقیت را به شدت بالا می­برد. ولی این فقط یکی از پاداش­هایی­ست که به دست می­آورید. با اشخاص بزرگ بودن, این موارد را در پی خواهد داشت:

▪از ایده­های عالی و غیرمنتظره­ای که درباره ی کسبوکارتان به دست می­آورید,خشنود خواهیدشد. چون ایده­هایی که با فکر کردن همراه بقیه به دست می­آورید, بهترند از ایده هایی که تنهایی به آن­ها می­رسید.

▪از موفقیت­تان بیش­تر لذت خواهید برد, چون می­توانید با بقیه شریک شوید.

▪درباره­ی خودتان حس خوبی خواهید داشت, وقتی ببینید همه­ی اطرافیان آموزش می­بینند و پیشرفت می­کنند.

 

موفقیت در مذاکره تجاری

منبع : کتاب تبدیل رویا به ثروت نوشته مایکل مسترسون 

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *