نیاز به برنامه ریزی شغلی در مواقع بحران کسب و کار

کارمندی برای راه اندازی کسب و کار جدید

بحران کسب و کار ناشی از شیوع کرونا ویروس، احتمالا همه شما را وادار کرده است که در باره آینده تجارت خود بعد از چند هفته بلاتکلیفی فکر کنید. فروش تان بشدت کاهش یافته، یا بدتر از آن، بطور کلی متوقف شده است. بحران کسب و کار اخیر یک بحران همه جانبه و فراگیر در شاخص های کلان اقتصادی است. در این وضعیت، شما تصور می کنید چه باید کرد؟

پاسخ این است که امروزه بیش از هرزمان دیگر، نیاز به انجام برنامه ریزی شغلی و پیش بینی در محیط کسب و کار وجود دارد. شما باید برنامه اضطراری، برنامه احتمالی و مورد پیش بینی، برنامه زمان فاجعه یا هر برنامه دیگری را به کار ببندید. اگر به دنبال فرصتی برای شروع هستید، پیشنهاد ما تمرکز بر روی مدیریت جریان پول است. شما نیاز دارید از نقطه الان یک گام به عقب برگردید و به تصویر بزرگ آن چیزی که نقشه تجارت و برنامه کسب و کار شما را طراحی می نماید بنگرید.

ممکن است به نحوی شروع و یا بازنگری در میانه بحران کسب و کار عجیب به نظر یرسد ولی این بهترین راه جهت اطمینان از ساختن تصمیم های هوشمندانه می باشد و به شما امکان حل و فصل مشکل را فراهم می نماید.

راهنمای برنامه ریزی دربحران کسب و کار

تغییر در کسب و کار بدون برنامه ریزی ممکن نیست، در واقع، در زمان تغییر شما بیشترین نیاز را به یک برنامه ریزی شغلی و پیش بینی دارید. مخصوصا اگر فروش در حال انجام و بودجه های هزینه شده دارید انجام یک پیش بینی ضروری است. در این شرایط شما باید یک نگاه فوری برای یک تغییر ناگهانی داشته باشید.

اهمیت برنامه ریزی شغلی در مواقع بحران کسب و کار
اهمیت برنامه ریزی شغلی در مواقع بحران کسب و کار

یک برنامه ریزی شغلی در ساده ترین شکل خود، عبارت از یک راهنما و نقشه راه برای کسب و کار شما است که اهداف و جزئیات نحوه دست یابی به اهداف را ترسیم می نماید. برنامه ریزی شغلی در مواقع بحران کسب و کار نسبت به شرایط عادی ساده تر، سهل تر و سریع تر انجام می شود. در طراحی نمودار یک برنامه کسب و کار باید از نقطه های فروش، قیمت پیش بینی شده قبل از بحران کسب و کار به نقطه های کاهش شدید فروش در شرایط بعد از بحران برگشت و پیش بینی نقطه های فروش بعدی و نمودار قیمت را از آن نقطه تدوین نمود.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *