طرز تفکر موفق و 5 چیزی که در این راه به آن نیاز دارید

کار افرین هدف دار

بازی را با تغییر طرز تفکر خود تغییر دهید.

بزرگترین تفاوت بین کسانی که موفق می شوند و کسانی که موفق نمی شوند چیست؟ “طرز تفکر!” طرز تفکر موضوع کوچکی است که می تواند تفاوت های بسیاری را ایجاد نماید. همچنین، یک طرز تفکر درست می تواند احساساتی مانند اهمیت به خویش، شایستگی و اعتماد به نفس را به ارمغان می آورد.

اشتباه نکنید! موفق ترین افراد از این ویژگی برخوردار هستند. و اگر شما هم تمایل دارید که به جرگه ی این افراد بپیوندید، به این قابلیت نیاز پیدا خواهید کرد. آیا شما هم مایل به انجام این کار هستید و میخواهید ذهنیت خود را برای رسیدن به موفقیت چشم گیر و غیرمعمول افزایش دهید؟  پس در ادامه با ما همراه باشید.

اهداف

پنج عنصر زیر به شما کمک می کنند تا ذهنیت موفقیت آمیز خود را توسعه دهید:

1- صحبت با خویش

آیا شما هم همیشه فکر می کنید تنها مکالماتی مهم هستند که با شخص دیگری دارید؟ البته که نه! مکالمات شما با خودتان مهمترین چیزهایی است که تا به حال داشته اید. برای روشن شدن موضوع در نظر بگیرید که ما هر روز و در تمام طول روز با خودمان صحبت می کنیم. نهایتا، همه این اطلاعات قوی برای ساخت خودانگاره شخصی از خودمان به کار می رود. پس مراقب چیزهایی که به خودتان می گویید باشید. بهتر است دانه هایی از افکار مثبت و الهام را به جای انتقاد و شک بکارید.

هدف سازی

2- اهداف

اهداف شما مشخص میکند که در موفقیت شخصی و حرفه ای خود به چه میزان مهارت نیاز دارید؟ آیا شما خود را به اندازه کافی قوی کرده اید تا وضعیت موجود را به چالش بکشید؟ اگر نه، پس بزرگتر فکر کنید و آسایش خود را  محدودتر کنید. برای راحت بودن باید ناخوشایند ها را تحمل کرد، زیرا واقعیت این است که رشد واقعی اینگونه اتفاق می افتد. اهداف خود را بالا تعیین کنید و باور داشته باشید که بیشتر پاداش های قابل توجه و عالی که شما به آن دست پیدا می کنید نحوه حضور شما در جهان را تغییر می دهد. باور کنید، هیچ کس تا به حال از پافشاری بر قدرت “بزرگ فکر کردن” پشیمان نشده است.

نوشتن اهداف

خواندن این مطلب به شما توصیه می شود: شش قدم مهم در هدف گذاری

 

3-داشتن ثبات

هنگامی که صحبت از موفقیت به میان می آید، آنجلا داوکورت، روانشناس مشهور جهان می گوید: «استعداد تنها یک بار شمرده می شود، اما تلاش دو برابر محاسبه می شود». حالا مفهوم ثبات را متوجه شدید؟ اگر نه، این را بدانید که هر دو عنصر اشتیاق و استقامت برای موفقیت در درازمدت حیاتی هستند. هیجان اولیه در هنگام تصمیم گیری های سال نو بسیار معمول است. اما تمرکز و پایداری برای رسیدن به آن در طول مدت زمان طولانی یی که لازم است به مراتب سخت تر است. ثبات و پایداری به ما کمک می کند تا تمایل خود را مخصوصا در هنگامی که همه چیز سخت می شود ، از دست ندهیم و تسلیم نشویم. خوشبختانه ثبات داشتن امری است می توان آن را آموخت و به طور مداوم در طول زمان آن را توسعه و بهبود بخشید.

4- استراتژی

مشخص کردن یک هدف، کوچکترین کاری است که برای اطمینان از موفقیت بایستی انجام شود. بعد از آن تنها دوام و استراتژی است که به طور موفقیت آمیز آن را سوق می دهد و سبب می شود که به جلو حرکت کند. با تقسیم اهداف بزرگ خود به اهداف کوچک تر سازمان دهی آن راحت تر شده و اهداف قابل کنترل تر می شوند. بعد از آن یک برنامه استراتژیک با فعالیت ها و نتایج برنامه ریزی شده تهیه کنید که به موفقیت شما کمک نماید و از آن اطمینان حاصل کند. توجه داشته باشید که چه کار می کنید و در مورد ارتقاء عناصر کلیدی در صورت لزوم وارد عمل شوید. برای بازخورد باز باشید و نوآوری را در طول مسیر پذیرا باشید.

5- اجرا و عمل

ایجاد یک استراتژی یک چیز است، اما اجرای آن چیز دیگری است. مطمئنا، روزهایی خواهد آمد که شما حوصله کار کردن نداشته باشید و یا حتی دلسرد شوید. ایرادی ندارد. هدف شما این است که اهداف خود را به اندازه ای کوچک کنید تا آنکه نهایتا عملی شوند. حتی اگر این کار توسط برقراری تماس تلفنی، ارسال ایمیل و یا یک تمرین ریلکسیشن جسمی برای رسیدن به مراحل بعدی، و اقدام به عمل باشد. اجرای هدف به شما کمک می کند تا اعتماد به نفس خود را افزایش دهید و همچنین نشان دهنده عملکرد موفقیت آمیز گذشته است و شما را یک قدم به نتیجه مورد نظرتان نزدیک می کند.

و حالا آیا شما آماده هستید که با یک طرز تفکر موفق به تمامی چیزهایی که میخواهید برسید؟

 

مدیران وی ای پی >>> ✅ آموزش های خاص برای مدیران خاص

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *