3 اصل اساسی در کار تیمی برای رسیدن به کسب و کار موفق

کارتیمی

دنیای امروز دنیای همکاری است و این همکاری در زمینه ی کسب و کار معنای عمیق تری به خود میگیرد. با اینحال یک کار تیمی اقتصادی نیازمند اصولی خاص است. با ما در این مطلب همراه شوید.

آمار های بسیار زیادی وجود دارند که نشان میدهند موفق ترین شرکت ها و کسب و کارهای اجرایی در سراسر دنیا بیش از هرچیز رشد خود را مدیون کار تیمی هستند. در یک کار تیمی درست و اصولی علاوه بر تقسیم وظایف و انرژی خِرد جمعی رشد میکند و در این میان با مشورت های انجام شده خروجی و نتیجه ی نهایی ایده آل ترین حالت ممکن را خواهد داشت. جمله ی مشهوری وجود دارد که میگوید:

تغییر از “من” به “ما” به شکل طبیعی اتفاق نمیوفتد

تاکید جمله ی بالا بیش از هرچیز بر تلاش برای اجرای یک کار تیمی درست و دقیق و قبول کردن این مسئله است که برای رسیدن به رابطه ی تیمی قوی نیاز به رعایت مسائل زیادی است. در ذیل به بررسی سه مورد از اصلی ترین اصول اولیه در یک کار تیمی برای رسیدن به کسب و کاری موفق را بررسی خواهیم کرد.

 

کارتیمی در موفقیت کسب و کار

  •  از دیدگاه های همه ی اعضا استفاده کنید این مهم ترین اصل در کار تیمی است

بدون هیچ شکی 10 نفر بهتر از 9 نفر کار خواهند کرد! اگر قصد دارید رشد خود را بر پایه ی کار تیمی بنا کنید باید از فکر و ایده های تمام اعضای گروه خود استفاده کنید. یک مدیر کارامد مانند یک مربی فوتبال رفتار میکند و برای هر پست شخصی مناسب را در نظر میگیرد. این موضوع در بازار و خصوصا در کسب و کار نیز صادق است و اگر میخواهید رشد سریع تر و بهتری را تجربه کنید باید از ایده ها و فکر تمام اعضا استفاده کنید.

اما در این میان موضوع بسیار مهمی پنهان شده است و آن این نکته است که برای یک کار تیمی خوب باید بتوانید به راحتی با اعضای گروه خود ارتباط برقرار کنید. پس پیش نیاز اینکه بتوانید از دیدگاه ها و ایده های همه ی اعضای گروه خود استفاده کنید بیش از هر چیزی امکان برقراری یک ارتباط درست و صمیمانه با آنهاست. اگر شما به عنوان یک مدیر بتوانید رابطه ای مناسب با اعضای گروه خود بر قرار کنید روند رو به رشد بسیار بهتری را تجربه خواهید کرد.

 

پیشنهاد می کنیم به هیچ وجه

مقالهرهبران موثر، برای انجام کار‌های بزرگ در بقیه انگیزه به وجود می‌آورند را به هیچ وجه از دست ندهید !!

 

  •  به روز باشید تا بتوانید بهره وری کار تیمی بالا ببرید

اریک اشمیت یکی از اصلی ترین مدیران گوگل پس از استعفای خود یکی از دلایل این کار را کاهش دانش خود نسبت به گذشته عنوان کرد. نیازی به ذکر این مسئله نیست که اگر میخواهید در نقش یک مدیر ظاهر شوید باشد از نظر دانش فنی نیز در سطح بالایی قرار داشته باشید. آپدیت بودن شما میتواند تاثیرات بسیار زیادی در راندمان کاری تیم شما داشته باشد و در نهایت این شما و ایده هایتان هستید که میتوانند راه گشای مشکلات باشند.

به روز بودن شما و تلاش شما برای افزایش هرچه بیشتر دانش خودتان علاوه بر تاثیرات جانبی بسیار این موضوع را به همکاران و اعضای تیم شما نیز انتقال میدهد و در نهایت آنها هم به این نتیجه میرسند که اگر میخواهند راهی نو و کسب و کاری موفق را تجربه کنند باید از نظر دانش فنی نیز در مراتب بالایی قرار داشته باشند.

 

  •  آماده باشید و آمادگی خود را حفظ کنید تا در کار تیمی موفق باشید

بازار و شرایط اقتصادی امروز آمادگی دائم شما را میطلبد. در یک پیش آمد بد اقتصادی و یا یک موقعیت خوب و خاص آمادگی شما و تیمتان است که حرف اول را میزند. تیم شما باید بتواند در کمترین زمان ممکن بهترین تصمیم را گرفته و وارد عمل شود و در این میان کسی موفق میشود که علاوه بر سرعت عمل بهترین راه را برای استفاده از موقعیت پیش آمده برگزیند. کار تیمی و گروهی در این مورد نقشی بسیار اساسی را بازی میکند و اگر شما توانسته باشید که دو مورد اول را رعایت کنید تجربه و دانش فعلی شما و تیمتان منجر به بهترین تصمیم خواهد شد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *